Şirket Profilimiz

REMO AĞIR MAKİNE SANAYİ LTD.ŞTİ. 2013 yılında ilk temeli atılarak ,İzmir /Turgutlu organize sanayi bölgesinde 10.000 metre karelik alana kurulmuştur.
Tamamen yerli sermaye ile kurulan Remo Makine ,Alman teknolojisi ve disiplini ile ağır makine sanayi sektöründe tasarım,projelendirme ile hammadde temininden iş teslimine kadar tüm adımları tek noktadan yürütecek kapasitedir.
Türkiye ağır metal işleme sektöründe yeni bir kapı aralayarak bu alandaki ,ülkemizin teknoloji ve üretim kapasitesini bir çıta yükselterek dev sanayi ülkeleri ile eş bir konuma ulaştırmış ve bu alandaki bir çok dışa bağımlılık zorunluluğunu ortadan kaldırmıştır.
Ayrıca bir çok kişiye iş istihdamı sağlayarak ülke ekonomisine katkı sağlamakla birlikte ,güncel ve öncü teknolojileri gençlerimize yerinde uygulamalı olarak göstererek ülkemizde yetersiz olan ve bu alanda yetişmiş teknik elemanları da yetiştirmektedir.
Dünyanın bir çok ülkesinde önemli projelere imza atmış Şimşek Grup’a ait Remo Makine’nin ,Türkiyede faaliyetine başlaması ile birlikte kalitemizi bilen ve güvenini kazandığımız dünyaca ünlü firmaların da gözlerini Türkiye üzerine çevirmelerini sağlamıştır.
Remo Makine ile birlikte bir kaç yabancı sermaye şirketi de Türkiye ile tanışmış ve iş temellerini atmışlardır.
Gelecekte bu adımlar çok daha büyüyerek ,dev bir istihdam ve teknoloji akımı Türkiye üzerine yönlenecek ,hala kararsız olan dev şirketler yatırımlarını Türkiye üzerine yapacaklardır.

Şirket Profili